Rakovník-Beroun

V týdnu po výletu k Domažlicím jsem si při pohledu do mapy s trasami  říkal, že by taky bylo fajn vydat se i jiným směrem, než k pohraničním horám a prakticky náhodou jsem narazil na cyklotrasu vedoucí podél Rakovnického potoka na Křivoklát. byla ale poměrně krátká, tak jsem to protáhul až do Berouna, bohužel za cenu nemilosrdného hrbolce uprostřed cesty.

Ve zkratce můžu poznamenat, že to byla jedna z nejhezčích a nejpříjemněších tras našich jednodenních výletů za celou dobu, co jezdíme na koloběžkách. Snad to bylo konečně opravdu jarním počasím, snad tím, že až na Křivoklát měla ona rakovnický cyklotrasa výborný povrch většinou vhodný i pro inline bruslaře.

Před Křivoklátem jsme narazili na sice zavřenou ale na první pohled super hospodu, kde nám i tak načepovali aspoň pivo, v onom krušném hrbolci zase na trojpramen, jehož jméno jsem zapomněl, ale který jsme si stejně překřtili na „lesní směs“ a nakonec Beroun, který mě dost překvapil svojí přívětivostí pro cyklisty (minimálně v okolí řeky).

Detaily odvál čas, ale ten příjemný pocit z celého výletu nějak zůstal i několik měsíců po něm.

Mapka s trasou