Drachensee

Další výlet, tak říkajíc ze šuplíku, i když tentokrát jsem trasu klikal jen pár dní předem, ze 40km ji zkrátil na 25 a vlastně jediná společná část s KČT výletníkem, bylo jezero Drachensee, kde nás mělo čekat báječné koupání. Nečekalo.

Telegraficky

Z České Kubice až do Furth im Wald vede moc pěkná (jak povrch, tak krajina) cyklotrasa končící až v Regensburgu. Za hranicemi monumentální pomník padlým německým vojákům v obou světových vákách. V neděli je všude mrtvo, vše je zavřené. Jezero hezké, na koupání dosti špinavé. Všude mrtvo. Hezká rozhlednička nad hladinou. Všude mrtvo. Nemáme svačinu, spoléhali jsme na hospody. Všude mrtvo. 1500. keška. Všude mrtvo.

 

Gasthaus Jelinek

Když už jsme se ptakticky vzdali veškerých nadějí na otevřenou hospodu, vlezla Kriss do baráku, který se jako hospoda tvářil tak napůl – měl vývěsní štít, ale zahrádka vypadala jako něčí dvorek. A on to vlastně něčí dvorek byl. Uvnitř domu byl ale lokál, kde sedělo pár důchodců. Majitelé, manželský pár rovněž v důchodovém věku a jejich syn kolem 40 nás ale velice vřele přivítali a chtěli si s námu tak moc povídat a my jim tak moc nerozuměli, že to celé vypadalo jako kapitola ze Ziburova čínského cestopisu. Nicméně radler za 2 a řízek za 5 euro jsme si objednat dokázali. Paní majitelka nám ho vlastně vnutila a následně se typickým babičkovským stylem neustále dokola ptala, jestli nám chutnalo. Nebo se nás možná ptala na počasí, ale kdo to má poznat.

ČR vs. Deutschland

Hraniční přechod zpět do ČR vyvolával salvy smíchu. Smutného smíchu. Dokonalá německá cyklotrasa zde přesně na čáře přešla v dokonalou českou oranici. Že jste na české straně hranic poznáte taky podle toho, že tam, kde mají Němci úhledné horské chalupy, stojí v ČR bordely popř. kasina.