O mně / O nás

Ahoj, jmenuju se Roland a jsem alkoholik. OK, tohle asi není úplně ta nejlepší věta textu, který by měl nějakým způsobem představit web respektive jeho autora. Ale jako icebreaker dobrý, ne?
Co o sobě ale napsat, aby toho nebylo ani málo, ani moc. Aby to nepůsobilo jako profesní životopis, ani jako profil do seznamky? To jsou otázky, jejichž publikováním se vlastně ze stránky ‚About‘ stává spíš takový blog-post.
Jo jasně, blog. O tom to celý je. Tak jako zástupy lidí přede mnou jsem se i já ve svých třiceti letech rozhodl, že si začnu psát blog. To samozřejmě nemyslím tak, že by ty zástupy přede mnou došly k onomu rozhodnutí také ve třiceti letech, jen mi moc nejde interpunkce.
Ale zpět k meritu věci. Blog by měl být ve své podstatě dosti monotematický, zaměřený na zážitky z jednodenních výletů i několikatýdenních cest. Takže by se mělo jednat vlastně o takový cestovatelský deníček. Nu, a jelikož se na tyto výlety vypravujeme v zásadě pouze pěšky nebo na koloběžkách, dostal web takový název, jaký má. A basta.
Pokud se někomu podařilo dočíst text až sem, možná si všiml toho množného čísla v předchozím odstavci. Je tomu skutečně tak. Navzdory tomu, že s oblibou rozhlašuji, jaký jsem asociál, a že vlastně nemám rád lidi, nejsem tak úplně vlk samotář a na výlety nevyrážím sám. Sestava těch pěších se různě mění, ale prakticky nikdy na nich nechybí moje drahá polovička. Říkejme jí třeba Kriss (to neuvádění pravých jmen jsem sprostě okopčil z Deníčku moderního fotra). Jádro koloběžkové sekce tvoří kromě mě opět Kriss (to jste nečekali, co?) a náš dlouholetý společný kamarád, kterému dáme pro potřeby blogu přezdívku třeba Maniac. Nutno dodat, že na 95% všech našich koloběžných výprav jsme se vydali právě v tomto složení a zatím to vypadá, že se na tomto trendu v blízké budoucnosti nic moc nezmění.