2151 – Plzeňský cyklo-okruh

Poslední výlet zaznamenaný na tomto blogu se datuje prakticky přesně 4 měsíce zpět. Byla polovina října a ve vzduchu voněl podzim. Od té doby jsme žádný plnokrevný výlet ani na koloběžkách, ani pěšky neabsolvovali. Jen v prosinci jsme se dvakrát provětrali během už klasického zimního okruhu vedoucího předvánoční Plzní. A i když má tahle trasa ne úplně zanedbatelných +/- 25 km, rozhodl jsem se jí tu nijak šířeji nerozebírat a její další opakování už ani neumisťuji do mapy, která mimochodem prošla v posledních dnech nemalými úpravami.

Během oné čtyřměsíční pauzy jsem jako obvykle nelenil a hbitě jezdil prstem po mapě. Vzniklo tak poměrně dost plánů na výlety, které s trochou štěstí stihneme všechny absolvovat letos.

Jedním z nich je i plzeňský cyklo-okruh reprezentovaný cyklotrasou 2151. Samotného mě překvapilo, že jsme během let tuhle trasu úplně ignorovali. Tedy ne úplně. Prakticky všechny její úseky až na drobné výjimky, jsme už absolvovali při jiných příležitostech, ale celý okruh měřící rovných 50 km jsme na jeden zátah nikdy neobjeli.

A protože už jsme po 4 měsících chtěli opravdu někam vyjet a mě docela zajímalo, jestli po tak dlouhé pauze zvládneme 50 km, padlo rozhodnutí, že naším prvním letošním výletem bude právě trasa 2151.

  • Vybrali jsme si snad nejhnusnější den za posledních 14 dní (co se počasí týče)
  • Nějak jsme opět nepočítali s tím, že v únoru by mohl být všude sníh a led
  • Díky profilu trati jsme opět velice často spíš jen tlačili do kopce a sjížděli zase dolů
  • Z nějakého důvodu byly všechny hospody po cestě narvané k prasknutí a tak se naše první skutečná zastávka uskutečnila po 49 km, kde jinde, než na Nové Hospodě
  • Navzdory výše uvedenému bylo naše tempo vražedně pomalé (4 měsíce!)
  • 10 m úsek v bývalém skladu popílku dokázal zasrat koloběžku než zbylých 50 km
  • Při načítání keší jsem přehlédl tu jedinou, kterou jsem vlastně hledal a která je věnována právě tomuto okruhu.
  • Nu alespoň máme motivaci dát si to znovu a třeba bude z těch kopečků okolo Plzně i něco vidět.

Mapka s trasou